SIKÇA SORULAN SORULAR

Soru:

Hükümlüye dışardan kitap getirebilir miyim?

Cevap:

Evet ziyaret saatleri içerisinde getirilebilir veya PTT kargo aracılığıyla kitap gönderilebilir.

Soru:

Dışarıdan hükümlüye nasıl para yatırabilirim?

Cevap:

Açık görüşe gelindiğinde kurumumuza yatırılabilmekte veya PTT aracılığı ile havale yapılarak görderilebilir(Havale sırasında hükümlünün adı soyadı, kaldığı ceza infaz kurumu ve koğuşu belirtilmelidir).

Soru:

Dışarıdan hükümlüye nasıl eşya gönderebilirim?

Cevap:

PTT aracılığı ile (iç ve dış güvenlik personelinin giydiği kıyafet renkleri, lacivert ve yeşil renkler hariç) Manisa T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Çınarlıkuyu Mahallesi Çınarlıkuyu Sokak No : 224/D Şehzadeler / Manisa adresine gönderebilirler. Özel kargo ile gelen paket ve koliler kabul edilmeyecektir.

Soru:

Avukat görüşleri ne zaman yapılmaktadır?

Cevap:

Hükümlü ile avukatı, meslek kimliğinin ibrazı üzerine, tatil günleri dışında ve çalışma saatleri içinde, bu is için ayrılan görüşme yerlerinde, konuşulanların duyulamayacağı, ancak; güvenlik nedeniyle görülebileceği bir biçimde, açık görüş usulüne uygun olarak görüştürülür.

Soru:

Açık görüşten kimler faydalanabilir?

Cevap:

Ziyaret görüş yönetmeliği bölümünden faydalanabilirsiniz. 

Soru:

Görüş saatimi nasıl ögrenebilirim?

Cevap:

Görüş gün ve saatini öğrenmek için ziyaret görüş günleri bölümünden faydalanabilirsiniz.

Soru:

Yakınıma yiyecek içecek getirebilirmiyim ?

Cevap:

Adalet Bakanlığının ilgili genelgesinde belirtildiği üzere Hükümlü kendilerine verilen iaşe harici ihtiyaçlarını kurum kantininden temin etmektedirler. Dolayısıyla içeri yiyecek içecek girişi yasaktır. Açık görüş günlerinde hükümlü daha önceden kantinden temin ettikleri yiyecek ve içecekleri yakınlarıyla görüş yerlerinde tüketebilirler.

Soru:

Yakınımla ne kadar görüş yapabilirim ?

Cevap:

Adalet Bakanlığın konuyla ilgili genelgesinde belirtildiği üzere görüş süresi yakınıyla görüşmeye başladığı andan itibaren yarım saatten az bir saatten fazla olmamaktadır.

Soru:

Açık görüş günleri değiştirilebilirmi ?

Cevap:

Belirlenen kurallar çerçevesinde açık görüş günleri kurum idaresi tarafından belirlenmiştir. Değiştirilemez.

Soru:

Yakınıma hangi eşyaları gönderebilirim ?

Cevap:

Eşya yönetmeliğinden faydalanabilirsiniz. Kurumumuza iç ve dış güvenlik personelinin giydiği kıyafetlerin renklerinde ( lacivert ve yeşil renkler) eşya alınmamaktadır.